fbpx

Buto pardavimas. Ką privalu žinoti?

Buto pardavimas ar galiu tai atlikti pats?

Pirmojo savo buto pardavimas daugelio žmonių gyvenime yra savotiškas iššūkis, vieni jį patiki nekilnojamo turto brokeriui, kiti nusprendžia tai daryti savo jėgomis. Jei jau nusprendėte tuo užsiimti patys, tačiau nežinote nuo ko pradėti, šiame straipsnyje su Jumis pasidalinsiu savo žiniomis, kad tai atlikti galėtumėte patys.

Pirmiausia yra svarbu įsitikinti, kad Jūsų parduodamo buto dokumentacija yra tvarkinga. Jei parduodamas butas yra Jūsų vardu, siūlau Jums prisijungti Registrų centro savitarnoje ir užsisakyti parduodamo buto Registrų centro išrašą. Išraše pilna informacijos, svarbiausia atsižvelgi, kad buto baigtumo procentas būtų 100% ir nėra jokių turto suvaržymų (turiu omenyje areštą ar kitas žymas).

Buto kadastrinių matavimų byla. Jei parduodamas butas yra senos statybos, ieškokite apdulkėjusios ir ranka braižytos buto bylutės (jei butas naujos statybos, turėsite naują bylutę), jos prireiks norint įvykdyti sandorį. Atveju jei ją praradote, senos statybos butui galima padaryti naujus kadastrinius matavimus ir tokiu būdu gauti naują bylutę.

Energinis sertifikatas, be šio dokumento notarai negali įforminti buto pardavimo sandorio. Jei jo neturite, kad buto pardavimas būtų įformintas, šio dokumento gavimu Jums reikės pasirūpinti iki pagrindinė sandorio dienos. Pastato energinio naudingumo sertifikatas – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatyta tvarka išduotas sertifikatas, kuriame pagal STR 2.01.09:2005 „Pastatų energinis naudingumas. Energinio naudingumo sertifikavimas” reikalavimus įvertintas pastato energijos suvartojimas ir nurodoma energinio naudingumo klasė.

Nekilnojamo turto nuosavybės įgijimo dokumentas. Tai notaro patvirtintas  dokumentas, kuriame aprašytas turto įgijimo faktas. Jūsų atveju, greičiausiai tai bus notarinė pirkimo – pardavimo, dovanojimo arba paveldėjimo sutartis. Šis dokumentas sandoriui yra privalomas.

Buto pardavimas. Kokių dokumentų reikės pas notarą?

Kai nuspręsite kuriame notarų biure Jūs vykdysite sandorį, notaras Jūsų paprašys iš anksto pateikti ne tik aukščiau išvardintus dokumentus. Papildomai reikės surinkti pažymas susijusias su Jūsų turtu, kad galėtų būti įvykdytas buto pardavimas. Jei butas priklauso bendrijai, reikės pažymos iš bendrijos pirmininko, kad nėra jokių skolų. Tokia pat taisyklė galioja jei namas kuriame yra butas yra administruojamas.

Žinoma, kiekvienas buto pardavimo sandoris turi savo žavesį. Aukščiau aprašytų dokumentų sąrašas yra pačio nesudėtingiausio sandorio – tikiuosi tai Jūsų variantas.

Papildomų dokumentų, teismo leidimų, įgaliojimų reikia sekančiais atvejais: jei esate įgaliotas asmuo / jei esate santuokoje / jei turite nepilnamečiu vaikų / jei butas įkeistas bankui / jei yra turto areštas / jei pamesti turto įgijimo dokumentai / jei buto baigtumas ne 100% /jei butą įgijote santuokoje, o dabar esate išsiskyrę ir turite nepilnamečių vaikų ir kiti rečiau pasitaikantys.

Sekantis žingsnis reklama. Skaitykite – Kaip paruošti butą pardavimui?

Jums iškilo papildomų klausimų ar ieškote nekilnojamo turto brokerio? Galite susisiekti su manimi telefonu +37067282717 arba susitikime mano biure puodeliui kavos!

Jei straipsnis Jums buvo naudingas, pasidalinkite juo su draugais!

Panašūs straipsniai

Koronavirusas (COVID-19) ir nekilnojamas turtas. Kada pirkti, kada parduoti?

Koronavirusas ir nekilnojamas turtas. Kada tinkamas metas pirkti, o kada parduoti? Šio...

Continue reading

Registrų centras: pernai būsto parduota už 1,9 mlrd. eurų

Praėjusiais metais šalyje būstui įsigyti buvo išleista beveik 1,9 mlrd. eurų, arba 11,8 proc....

Continue reading

Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje?

Buto pardavimas gyvenantiems užsienyje. Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje? Gyvenant...

Continue reading
Call Now Button+37067282717