Kaip išsirinkti brokerį?

NT AKTUALIJOSNT PARDAVIMAS

3 min skaitymo

kaip issirinkti nt brokeri
kaip issirinkti nt brokeri

Ar sunku išsirinkti brokerį, kuriam patikėti pardavimą?

Kaip išsirinkti kurį nekilnojamo turto brokerį samdytis darbui atlikti? Kaip renkatės savo odontologą, mechaniką ar buto rangovus, taip pat reikia rinktis ir nekilnojamo turto brokerį. Į ką reikia atkreipti dėmesį, kuo pasidomėti ir kaip išsirinkti tinkamą specialistą jūsų nekilnojamo turto reikalams tvarkyti?

Brokerio rekomendacijos

Dažniausiai renkantis nekilnojamo turto brokerį remiamasi artimų žmonių rekomendacijomis. Pasiklausinėkite, gal kažkam iš jūsų rato jau teko naudotis nekilnojamo turto brokerio paslaugomis ir tas žmogus jus gali nukreipti į jam patikusį ir jo lūkesčius atitikusį nekilnojamo turto brokerį. Jei Jūsų artimų žmonių rate, nerasite rekomendacijos tuomet galite ieškoti internete. Svarbu pasiskaityti apie specialistą, įvertinti kiek laiko jis dirba, pasiskaityti atsiliepimus internete apie jo atliktus darbus. Google, Facebook, Rekvizitai.lt galima pasiskaityti atsiliepimus apie brokerį – padarykite tai.

Brokerio atranka

Nepulkite naudotis pirmo jums pasirodžiusio brokerio paslaugomis, siūlau išsirinkti bent tris brokerius ir su jais susitikti. Išklausykite, ką brokeris jums gali pasiūlyti, kokia jis yra asmenybė, kaip jis elgiasi ir save reprezentuoja. Dažniausiai pirmosios konsultacijos mūsų darbe yra nemokamos, tiek jūs tiek mes susipažįstame vienas su kitu ir nusprendžiame ar yra įgyvendinamas jūsų užsibrėžtas tikslas. Jums gali pasirodyti, kad jūs renkatės brokerį, tačiau brokeris, kuris dirba ne vienerius metus taip pat vertina savo klientą ir galimybes parduoti ar išnuomoti jo nekilnojamąjį turtą. Pasitaiko atvejų, kad pats brokeris gali atsisakyti su jumis dirbti, nes jūsų lūkesčiai gali būti per aukšti ir jis negalės tinkamai atlikti savo darbo. Bet kokius objektus, už bet kokią kainą, apsiima pardavinėti dažniausiai patirties neturintys šviežiai iškepti brokeriai.

Brokerio paslaugų įkainių lyginimas

Nors brokeriai dažniausiai dirba už tris procentus, kuriuos gauna nuo parduotos turto vertės, įvertinkite, kad dirbdami su didesnėmis agentūromis, kurios pateikia jums sąskaitas gali atsirasti papildomas pvm, kas išaugins tuos tris procentus į didesnę sumą. Tarkime jei turtas parduodamas už 100,000, sąskaita su pvm bus 3.63 procento, t.y. 630 eurų jūs sumokėsite pridėtinės vertės mokesčio. Suma gali pasirodyti ne didelė, tačiau jei turtas yra didelės vertės, pvm sudarys ženklią sumą. Taigi visuomet klauskite, ar prie atlygio prisideda ir pvm.

Kartais brokeriai sutinka dirbti už fiksuotą atlygį, tačiau kas po tuo slypi? Jei parduodamas turtas ir dirbama už fiksuotą atlygį, brokerio interesas parduoti turtą brangiau tampa nebeesminis. Jei sutarsite, kad Jūs norite parduoti turtą už 80,000 eurų, o brokerio atlygis bus 1000 eurų, brokeriui stengtis, kad turtas būtų parduotas už brangesnę kainą, tarkime už 84,000 eurų nebus prasmės. Tokiu atveju sutaupydami komisinius, prarasite dalį savo pelno.

  • Pavyzdys. Turtas parduodamas už 80,000 Eurų, fiksuotas brokerio atlygis 1000 eurų. Pardavus turtą jums lieka 79,000 Eurų. Tas pats turtas, brokerio atlygis 3 procentai nuo pardavimo sumos, turtas parduodamas brangiau - už 84,000 eurų. Brokerio atlygis 3% = 2520 Eurų, jums lieka 81,480 Eurų. Taigi sutaupydami brokerio kaštus ir mokėdami fiksuotą atlygį prarandate 2480 Eurų.

Pigaus brokerio minusai

Jei brokerio paslaugos pigios, paklauskite apie jo kaštus ir kokia dalis jo užmokesčio bus išleidžiama reklamai. Kuo mažesnis atlygis, tuo mažiau galima skirti objekto sklaidai, bei reklamai. Neužtenka vien įdėti skelbimo į portalus, norint kad kuo daugiau žmonių pasiektų skelbimą perkamos papildomos paslaugos. Viename populiariausių skelbimų portalų Lietuvoje aruodas.lt skelbimo iškėlimas viena žvaigždute, dienai kainuoja 0.99 Eur. Jei konkurencija didelė, pasitaiko, kad tokių žvaigždučių reikia pirkti 16 į dieną. Skelbimo iškėlimas į portalo pirmąjį puslapį kainuoja 15 Eur dienai, atvirų durų organizavimo paslauga 7.99 Eur ir tai yra tik vieno portalo papildomi įkainiai. Tad jei mokate pigiai už paslaugas, turbūt suprantate, kad negalite tikėtis didelės sklaidos internete. Be pagrindinių nekilnojamo turto portalų, geras brokeris perka papildomą reklamą socialinėse medijose ir vizualią reklamą, tarkime Google Ads.

Brokerio darbas be sutarties

Ar būtina turėti sutartį su brokeriu, kam ji iš vis reikalinga? Tarpininkavimo sutartis yra kliento ir paslaugos teikėjo įsipareigojimų užtvirtinimas. Pasirašius tarpininkavimo sutartį, tiek jums tiek brokeriui yra aiškūs bendradarbiavimo santykiai. Brokeriai, kurie dirba be sutarčių, neturi įsipareigojimų jums, tad jie gali atstovauti pirkėjus, nors turėtų atstovauti Jus. Dažnai pasitaiko, kad pirkėjai siūlo sumokėti brokeriui, jei jis išsiderės žemiausią kainą iš savininko. Gaudamas tokius užklausimus, visuomet atsakau, kad aš atstovauju savo klientą, kuris man moka už darbą, tad tokiomis avantiūromis neužsiimu. Ką į tokį klausimą atsako dirbantis be sutarties, palieku spręsti jūsų vaizduotei.

Reziumė

Kaip ir kiekviena veikla, tarpininkavimo paslaugas teikiantys brokeriai, turi gerus ir prastesnius specialistus. Norint išsirinkti tinkamą brokerį geriausia remtis rekomendacijomis, o susitikus gyvai vadovautis savo nuojauta. Norint gauti geras paslaugas, įsiklausykite, kas jums yra siūloma ir kokiais darbo principais yra remiamasi.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris