fbpx

Namo pardavimas. Ką privalu žinoti?

Namo pardavimas. Ar tai sudėtinga?

Pirmiausia reikia pasitikrinti, kad Jūsų parduodamo namo dokumentai yra tvarkingi. Jei parduodamas namas yra Jūsų vardu, siūlau Jums prisijungti Registrų centro savitarnoje ir užsisakyti parduodamo namo registrų centro išrašą. Išraše rasite informaciją apie namą, bei kitus juridinius faktus. Svarbiausia pasitikrint ar nėra jokių apribojimų, kad galėtų įvykti  sklandus namo pardavimas. Taip pat, jei manote, kad Jūsų namą pirkėjai greičiausiai pirks su banko paskola geriau būtų, kad namo baigtumo procentas būtų 100%.

Taip pat Jums reikės sekančių dokumentų:

 • Nekilnojamo turto nuosavybės įgijimo dokumentas. Tai notaro patvirtintas  dokumentas, kuriame aprašytas namo įgijimo faktas. Jūsų atveju, greičiausiai tai bus notarinė pirkimo – pardavimo, dovanojimo arba paveldėjimo sutartis. Šis dokumentas sandoriui yra privalomas.
 • Energinis sertifikatas, be šio dokumento notarai negali įforminti namo pardavimo sandorio. Jei jo neturite, šio dokumento gavimu Jums reikės pasirūpinti iki pagrindinė sandorio dienos. Pastato energinio naudingumo sertifikatas – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatyta tvarka išduotas sertifikatas, kuriame pagal STR 2.01.09:2005 „Pastatų energinis naudingumas. Energinio naudingumo sertifikavimas” reikalavimus įvertintas pastato energijos suvartojimas ir nurodoma energinio naudingumo klasė.
 • Namo kadastrinių matavimų byla. Jei parduodamas namas yra senos statybos, ieškokite ranka braižytos namo bylos (jei namas naujos statybos, turėsite naują bylą), jos prireiks norint įvykdyti sandorį. Šis dokumentas yra neprivalomas, tačiau jo visuomet primygtinai reikalauja pirkėjai.
 • Žemės sklypo planas ir jo įgijimo dokumentas. Svarbu, kad sklypo planas, kuriame stovi namas, būtų pažymėtas kadastro žemėlapyje.
 • Jei namas stovi ant žemės ūkio paskirties sklypo reikės Nacionalinės žemės tarnybos leidimo parduoti sklypą. Jei tai yra namų valdos sklypas, leidimo nereikės.

Papildomų dokumentų, teismo leidimų, įgaliojimų reikia sekančiais atvejais: jei esate įgaliotas asmuo / jei esate santuokoje / jei turite nepilnamečiu vaikų / jei namas įkeistas bankui / jei yra turto areštas / jei butą įgijote santuokoje, o dabar esate išsiskyrę / ir kiti rečiau pasitaikantys atvejai.

Namo pardavimas. Kokių dokumentų reikės pas notarą?

Kai nuspręsite kuriame notarų biure Jūs vykdysite sandorį, notaras Jūsų paprašys iš anksto pateikti aukščiau išvardintus dokumentus. Taip pat, gali prireikti papildomų dokumentų priklausomai nuo Jūsų šeimyninės padėties.

Kiekvienas namo pardavimas turi savo žavesio. Retai pasitaiko, kad ne naujos statybos namai turėtų visus reikiamus dokumentus. Tai yra todėl, kad dažnai valstybės įstatymai yra priimami ir įsigalioja tuomet, kai namas jau pastatytas ir gyvenamas. O kad namo pardavimas galėtų įvykti, savininkams priklausantis namas turi atitikti naujus įsigaliojusius įstatymus.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau.
  Jei straipsnis Jums buvo naudingas, pasidalinkite juo su draugais!

  Panašūs straipsniai

  (Buto) preliminarioji sutartis

  Kas yra preliminarioji sutartis? Preliminarioji sutartis. Lietuvos Respublikos civilinis...

  Skaityti toliau

  Kaip greitai parduoti namą?

  Kaip greitai parduoti namą? Ir nepridaryti klaidų. Kartais nutinka situacija, kai reikia...

  Skaityti toliau

  Kaip greitai parduoti butą? Eiga.

  Kaip greitai parduoti butą? Ir nepridaryti klaidų. Kartais net nenorėdami esate tokioje...

  Skaityti toliau
  Call Now Button+37067282717