fbpx

Namų valdos sklypo pardavimas. Kaip nustatyti kainą?

Namų valdos sklypo pardavimas. Kaina.

Namų valdos sklypo pardavimas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių nekilnojamo turto sandorių. Peržvelgus nekilnojamo turto portalų statistiką, galima iš karto matyti, kurie sklypai parsiduoda greičiau nei likę. Tam didžiulę įtaką sudaro teisingas kainos nustatymas. Pasidalinsiu su Jumis, kokiais būdais namų valdos sklypo kainą galite nusistatyti patys.

Jei norite sužinoti, kaip nustatyti žemės ūkio sklypo kainą skaitykite “Žemės ūkio sklypo kaina“.

Nekilnojamo turto portalų analizė

Lietuvoje yra dešimtys nekilnojamo turto portalų, tačiau mano nuomone veiksmingi yra tik penki. Pirmiausia reikia išanalizuoti visų jų duomenis ir įvertinti savo namų valdos sklypo pardavimo galimybes. Apžvelkite artimiausių sklypų kainas, kurie randasi šalia Jūsų sklypo. Pardavėjo prašoma kaina, dažniausiai nelygi pardavimo kainai. Tad sužinoję šias kainas turėsite palyginti jas su įvykusių sandorių duomenimis.

Nekilnojamo turto sandorių duomenys

Portalo ntsandoriai.lt paslaugomis galima sužinoti praėjusių sandorių duomenis. Tai yra, Jūs galite tiksliai sužinoti kokiomis kainomis buvo, iš tiesų, parduoti namų valdos sklypai esantys jus dominančioje teritorijoje. Šio portalo duomenys yra gauti iš registrų centro, tad jie yra patikimi. Iš praktikos, galiu pasakyti, kad skelbimuose nurodyta pardavimo kaina dažniausiai yra didesnė nei registruoto sandorio kaina. Tačiau žinodami šiuos duomenis galėsite prognozuoti savo sklypo pardavimo kainą.

nt brokeris derybos

 

Kainos prognozavimas

Išanalizavę nekilnojamo turto portalų duomenis ir sužinoję registruotų sandorių duomenis galite prognozuoti (nustatyti) savo sklypo pardavimo kainą. Registrų centro duomenys atitiks norimos gauti kainos apačią, o rinkos pasiūlos kainos duomenys kainos viršų. Tuomet liks nuspręsti kokia kaina startuoti reklamoje, norint kuo greičiau parduoti sklypą.

Namų valdos sklypo pardavimas. Kas įtakoja kainą?

Miesto komunikacijos ir privažiavimas yra pagrindiniai veiksniai lemiantys kainos dydį. Jei Jūsų sklypas yra sunkiai privažiuojamoje vietovėje ir be jokių komunikacijų (turiu omenyje: elektra, dujos, vanduo) jo pardavimo kaina negali būti aukščiausia pasiūloje. Pirkėjai visuomet skaičiuoja kaštus, kiek jiems papildomai kainuos įsivesti komunikacijas, tad už tokį sklypą jie bus suinteresuoti mokėti mažiau. Kuo daugiau komunikacijų atvestų į sklypą, tuo didesnė sklypo pardavimo kaina ir didesnis konkurencinis pranašumas prieš kitus reklamuojamus sklypus.

Kraštovaizdis atsiveriantis nuo sklypo turi įtakos kainai. Tai gali būti miškas, slėnis, ežeras ar upė. Jei Jūsų sklypas turi gražiausią vaizdą, tuomet jo kaina lyginant su konkurentų sklypais turi pridėtinę vertę. Jei Jūsų sklypas išskirtinis, tokiu atveju kaina gali būti ir didesnė nei rinkoje siūlomos kainos, o sklypo pardavimas gali įvykti greičiau nei Jūs tikitės!

Kada verta samdytis profesionalus kainos nustatymui?

Jei Jūs esate užimti ir negalite skirti pakankamai laiko įsigilinti į kainos analizavimą, siūlau Jums apsvarstyti profesionalo pagalbą. Kainos nustatyme Jums gali padėti nekilnojamo turto brokeris ar nepriklausomas turto vertintojas. Darbas bus atliktas už Jus, o galutinį sprendimą priimsite patys.

Jums iškilo papildomų klausimų ar ieškote nekilnojamo turto brokerio? Galite susisiekti su manimi telefonu +37067282717 arba susitikime mano biure puodeliui kavos!

Jei straipsnis Jums buvo naudingas, pasidalinkite juo su draugais!

Panašūs straipsniai

Koronavirusas (COVID-19) ir nekilnojamas turtas. Kada pirkti, kada parduoti?

Koronavirusas ir nekilnojamas turtas. Kada tinkamas metas pirkti, o kada parduoti? Šio...

Continue reading

Registrų centras: pernai būsto parduota už 1,9 mlrd. eurų

Praėjusiais metais šalyje būstui įsigyti buvo išleista beveik 1,9 mlrd. eurų, arba 11,8 proc....

Continue reading

Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje?

Buto pardavimas gyvenantiems užsienyje. Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje? Gyvenant...

Continue reading
Call Now Button+37067282717