fbpx

Nekilnojamo turto pirkimas iš varžytinių.

nekilnojamo turto aukcionas

Nekilnojamo turto pirkimas iš varžytinių. Ką privalote žinoti?

Nekilnojamo turto pirkimas iš varžytinių, daugelį sudomina dėl galimybės pusvelčiui įsigyti nekilnojamąjį turtą. Tačiau kyla klausimas ar visuomet nusiperkama pigiau nei rinkos kaina? Ir ar visas šis procesas toks lengvas ir paprastas?

Aukcionas – Viešas prekių ar paslaugų pardavimas pasiūliusiajam didžiausią kainą. 

Iš varžytinių parduodamo turto kaina.

Objekto kaina, su kuria startuoja aukcionas dažniausiai pirkėjus suviliojantis aspektas. Viena dalis pirkėjų pasiūlo tik minimalią kainą, nesigilindami ar objektas iš tiesų yra tiek vertas. Kiti interesantai atsakingiau žiūri į visą procesą. Reikia pasidomėti, kiek realiai vertas objektas ir kokią maksimalią kainą galima už jį siūlyti? Šiam faktui nustatyti reikia atlikti esamos rinkos analizę ir paskaičiuoti papildomus kaštus, jei objektui reikės remonto ar renovacijos. Jei neturite patirties, rinkos analizei atlikti, galite pasinaudoti nekilnojamo turto brokerio arba turto vertintojo paslaugomis.

Aukcione figūruoja trys interesų grupės: kreditorius, pirkėjas ir išvaržomo turto savininkas. O antstolis prižiūri šį procesą.

Ar laimėjus aukcioną mažiausia kaina viskas tuo ir baigiasi?

Jei aukciono būdu parduoto objekto kaina žymiai mažesnė nei esamos rinkos kainos, dažniausiai išvaržomo turto savininkas imsis priemonių, kad įvyktų kitas aukcionas.

Idealiausiu atveju taip, bet ne visada. Pasitaiko atvejų, kai išvaržomo turto savininkas apeliuoja, kad turtas buvo parduotas per maža kaina. Šiam procesui yra senaties terminas – vieneri metai. Jei išvaržyto turto savininkas imasi tokių veiksmų, tuomet teismo keliu, įvykęs aukcionas galiausiai gali būti anuliuojamas. Jei apeliuojama į aukciono rezultatą, visas procesas gali trukti du – tris metus, kuriame dalyvauja ir pirkėjas.

Ar galima gauti paskolą išvaržomam turtui pirkti?

Norint išplėsti pirkėjų iš varžytinių ratą, kad turtas būtų prieinamas ne tik savo lėšas turintiems asmenims, bet ir potencialiems pirkėjams su paskola. Antstolių rūmai inicijavo Lietuvos Civilinio kodekso pataisą. Nuo 2019 metų Liepos mėnesio, jau bus galima skolintis pirkiniui įsigyjamam varžytinėse.

Trumpai, bet išsamiai apie turto iš varžytinių pirkimą galite pažiūrėti žemiau esančiame reportaže.

Jums iškilo papildomų klausimų ar ieškote nekilnojamo turto brokerio? Galite susisiekti su manimi telefonu +37067282717 arba susitikime mano biure puodeliui kavos!

Jei straipsnis Jums buvo naudingas, pasidalinkite juo su draugais!

Panašūs straipsniai

Koronavirusas (COVID-19) ir nekilnojamas turtas. Kada pirkti, kada parduoti?

Koronavirusas ir nekilnojamas turtas. Kada tinkamas metas pirkti, o kada parduoti? Šio...

Continue reading

Registrų centras: pernai būsto parduota už 1,9 mlrd. eurų

Praėjusiais metais šalyje būstui įsigyti buvo išleista beveik 1,9 mlrd. eurų, arba 11,8 proc....

Continue reading

Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje?

Buto pardavimas gyvenantiems užsienyje. Kaip parduoti butą gyvenant užsienyje? Gyvenant...

Continue reading
Call Now Button+37067282717