Nekilnojamojo turto brokeris, kas per velnias?

NT AKTUALIJOSNT PARDAVIMAS

4 min skaitymo

nekilnojamojo turto brokeris
nekilnojamojo turto brokeris

Nekilnojamojo Turto Brokeris

Nekilnojamojo turto brokeris ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje ne visuomet yra mėgstamas, dėl savo veiklos. Kodėl taip yra ir koks iš tiesų yra tas nekilnojamojo turto brokerio darbas?

Nekilnojamojo turto brokeris verčiasi turto pirkimo, pardavimo arba nuomos veikla už atlygi. Lietuvoje nėra įprasta, tiesiog užeiti į nekilnojamo turto agentūrą ir pasiklausti apie jų teikiamas paslaugas. Todėl dažniausiai brokeris susiras jus, kai jūs pradėsite pardavinėti savo nekilnojamąjį turtą. Tai bus gana lengva, nes jus įkelsite skelbimą su savo telefono numeriu, o tuomet brokeriai skambins ne dėl pirkimo ar nuomos, o tam kad pasiūlytų savo brokerio paslaugas.

Nekilnojamojo Turto Brokeris. Klientų Paieška.

Pradėjus veiklą, nekilnojamo turto brokeris turi susirasti sau klientus, nes nėra nei vienos agentūros, kuri tiesiog duos pardavinėti klientų objektus. Todėl pirmas ir turbūt sunkiausias persilaužimas yra klientų suradimas. Klientų paieškos būdai:

  • Visiems pažįstamiems, giminaičiams ir kaimynams yra apsiskelbiama, kad žmogus vykdo tokią veiklą ir jei kas nuspręstų turtą pardavinėti ar nuomoti, prašoma kreiptis į jį.

  • Užsakomos spausdintos skrajutės, kurios metamos į pašto dėžutes, klijuojamos prie laiptinių, skelbimų lentose. Siūlomos savo paslaugos.

  • Šalti skambučiai, ne visiems įkandamas reikalas. Skambinama pagal skelbimų numerius, kai turtą pardavinėja pats savininkas. Deja ne visuomet pokalbiai būna malonūs, dažnu atveju žmonės padeda ragelį, iškoneveikia arba piktai pamokslauja. Tačiau, tai yra greičiausias būdas rasti klientus.

  • Reklama Google paieškos sistemoje. Kaip ir kiti verslai smarkiai naudojamasi reklama internete, žinoma ji kainuoja ne mažus pinigus, tačiau brokerio atlygis yra ne menkas, kad reklamai skiriami pinigai atsiperka.

  • Socialinės medijos. Socialinėse medijose reklamuojamasi, rodoma darbo diena, pasidalinama naujais objektais ir taip ieškoma ne tik pirkėjų, tačiau ir pardavėjų.

  • Rašomi, filmuojami blogai nekilnojamojo turto tematika. Kartais žmonės ieškodami atsakymo nekilnojamojo turto klausimais, juos randa brokerių puslapiuose ar video įrašuose. Taip sukuriama tikimybė, kad ateityje tas žmogus kreipsis dėl paslaugų.

  • Perkamos reklamos rajono, miesto laikraščiuose, nes vyresnio amžiaus klientai, pripratę ieškoti paslaugų teikėjų spaudoje.

Brokerio Darbo Diena.

Nekilnojamojo turto brokeris neturi nustatyto darbo grafiko ir darbo dienų. Todėl visuomet tai priklauso nuo pačio žmogaus. Dažniausiai darbo diena planuojama apie susitikimus su klientais, konsultacija, apžiūras ir naujų klientų paiešką. Dažnai, brokeriai savo einamuosius darbus atlieka po įprastų darbo valandų. Šaltuoju metu laiku objekto apžiūros dažniausiai vykdomos savaitgaliais (nes šalta ir lauke nėra kas veikti), o šiltuoju metų laiku savaitės dienomis (nes klientai, savaitgalius dažniausiai leidžia ilsėdamiesi). Nekilnojamojo turto brokerio telefonas, visuomet įkrautas, nes kliento skambučio galima sulaukti ne tik anksti ryte, vėlai vakare, bet ir savaitgaliais. Tad jei planuojate dirbti nekilnojamojo turto brokeriu pamirškite apie 5 darbo dienų savaitę (galite dirbti tik vieną dieną arba visas septynias).

Ar Privalu Priklausyti Nekilnojamojo Turto Agentūrai?

Agentūrai priklausyti neprivaloma, tačiau kai kuriems klientams svarbus “aukštosios gatvės brandas”, tuomet priklausymas agentūrai sukuria pridėtinę vertę. Už priklausymą agentūrai, žinoma reikia susimokėti, tačiau gaunamas įrankių paketas kaip duomenų valdymo sistema, darbo vieta, susitikimų kambariai. Tačiau, kai 2022 metais konkurencijos tarnyba “pastatė į vietą“ didžiąsias Lietuvos nekilnojamojo turto agentūras, manau jų teorinė vertė, kiek trumpam sumenko.

Ar Privaloma Turėti Sertifikatą?

Lietuvoje nekilnojamojo turto brokerių veikla yra ne reglamentuota. Yra įkurtos bent kelios asociacijos, kurios išduoda sertifikatus, tačiau jie kažkokios teisinės atspirties neturi. Galima turėti nekilnojamojo turto vadybos universiteto diplomus, nekilnojamojo turto asociacijos sertifikatus, tačiau norint dirbi nekilnojamojo turto brokeriu užtenka tik individualios veiklos pažymos.

Kokios Yra Nekilnojamojo Turto Brokerio Išlaidos?

Daugiausiai išleidžiama objektų reklamai ir jos paruošimui. Norint pateikti objektą potencialiam pirkėjui ar nuomininkui, neužtenka tik nufotografuoti telefonu ir įkelti skelbimo. Naudojamasi fotografo, videografo paslaugomis. Skelbimai talpinami pagrindiniuose nekilnojamojo turto portaluose, perkama reklama socialinėse medijose bei internete tarkim Google Ads. Tiesa, kad brokeriai daug išleidžia ir transportui. Pasitaiko, kad dėl kai kurių objektų tenka sukarti ir ne vieną šimtą kilometrų. Prie išlaidų taip pat prisideda darbo vietos, ofiso nuoma.

Kiek Uždirba Brokeriai?

Lietuvoje brokeriai standartiškai uždirba 3 procentus nuo pardavimo kainos. Nuomos atveju yra vieno mėnesio nuomos dydžio suma. Tarpininkaujant paieškos-pirkimo situacijoje mokestis skiriasi, aš pavyzdžiui imu 1 procentą nuo pirkimo sumos ir 30% nuo nuderėtos sumos. Vakarinėje Lietuvos dalyje brokeriai ima pinigus iš pirkėjo, kas yra visiškai nelogiška, nes tuomet nėra aišku, ką atstovauja brokeris turto pardavėją ar pirkėją.

Kodėl Nekilnojamojo Turto Brokerių Nemėgsta?

Nekilnojamojo turto brokerių nemėgsta, dėl susidariusios nuomonės, kad jų darbas yra tiesiog patalpinti skelbimą ir susižerti kosminius komisinius. Taip pat, dėl įkyraus savo paslaugų brukimo. Žmonės kurie pardavinėja turtą patys (nes tai sugeba arba nori pabandyti patys), sulaukdami begalės brokerių skambučių dėl siūlomų paslaugų, juos tiesiog keikia. Todėl dažnai pamatysite prierašus „brokerių skambučiai nepageidaujami“, tačiau spėkite ar tai brokerius sulaiko nuo skambinimo? Va todėl dažniausiai jų veiklos žmonės ir negali pakęsti.

Kas Mėgsta Nekilnojamojo Turto Brokerius?

Žmonės, kurie vertina savo laiką ir pinigus. Dažniausi brokerių klientai, kurie džiaugiasi jų darbu yra tie, kurie supranta, kad kiekvienas rimtas darbas turi turėti savo specialistą. Suprasdami, kad žmogus, kuris atsiduoda savo darbui, žino rinkos pulsą atliks darbą geriau, nei to neišmanantis.

Reziume.

Vienų mėgstami, kitų keikiami nekilnojamojo turto brokeriai vykdo ir vykdys savo veiklą, nes nekilnojamasis turtas yra viena iš žmogaus gyvenimo būtinybių. Ši veikla reikalaujanti daug žinių, veiklos, investicijų, tačiau ja užsiimančių žmonių mėgstama dėl savo ritmo ir žinoma atlygio.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris