Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Daugeliui mūsų valstybės piliečių teko gyventi užsienyje, tame tarpe ir man. Ne kartą yra tekę sujaukti savo darbotvarkę ir planus, nes reikėjo grįžti į Lietuvą susitvarkyti dokumentų ar kitų iškilusių reikalų, kuriais nenorėjau apkrauti artimųjų. Turiu pripažinti, kad skraidymas pirmyn atgal, savo atostogų aukojimas (ką jai kalbėti apie išleistus kelionėms pinigus) galiausiai nusibodo ir tiesiog vieną dieną grįžęs į Lietuvą įgaliojau asmenį mane atstovauti kol esu išvykęs.
Pirmiausia kilo klausimas ar tai saugu ir ar galiu įgalioti ne šeimos narį (nes šeimos nario nenorėjau įgalioti, kad neapkrauti savais reikalais). Tad nuėjęs pas notarą išsiklausinėjau visų niuansų. Išsiaiškinau, kad tai yra saugu ir įgaliojau asmenį pasirašinėti už mane.
Svarbiausia žinoti, kokiam reikalui yra įgaliojamas žmogus. Mano atveju, tai buvo visų reikalų tvarkymas (viešose ir privačiose įstaigose) išskyrus banko reikalus, nes juos jau tuomet galima buvo tvarkytis internetu.
Norint parduoti turtą Lietuvoje nedalyvaujant pačiam, tiesiog reikia įgalioti asmenį. Įgaliojimo tekste turi būti įrašyta, kokiems tikslams žmogus turi įgaliojimą ir kaip turi vykti atsiskaitymas. T.y. įgaliojime nurodote, kad toks ir toks asmuo, turi teisę už jus pasirašyti preliminarias ir notaro tvirtinamas turto pardavimo sutartis t.y. turi teisę perleisti Jums priklausantį turtą. SVARBU! Kad įgaliojime būtų nurodyta atsiskaitymo tvarka ir kur pinigai turi būti pervedami už parduodamą turtą. Čia sprendžiate patys, kur tie pinigai bus pervedami ar į Jūsų Lietuvišką banko sąskaitą ar į užsienio. Kai minėti dalykai nurodyti įgaliojime, notarai negali vykdyti sandorio kitaip, tik taip kaip yra Jūsų pavesta įgaliotam asmeniui. Tad pergyventi šiuo atveju nereikia.
Norint įgalioti asmenį grįžti į Lietuvą nebūtina. Įgaliojimą gali atlikti ir Jūsų vietinis notaras, jį tiesiog reikės išversti ir apostilizuoti. Jums reikės tik asmens duomenų žmogaus kurį įgaliojate.
Taip, tai yra ne retas atvejis, šiais metais asmeniškai teko įvykdyti penkis pardavimo sandorius, kai buvau įgaliotas užsienyje gyvenančio asmens. Buvo pasirašyto preliminarios ir pagrindinės pirkimo sutartys, o pinigai už parduotą turtą buvo pervedami tiesiai į pardavėjų sąskaitas esančias užsienio valstybėse.
Jei perskaičius šį straipsnį vis dar abejojate ar tai yra visiškai saugu, siūlau susisiekti su Jums priimtinu notaru konsultacijai. Lietuvos notarų kontaktai prieinami notarų rūmų interneto puslapyje.
Daugiau informacijos apie nekilnojamo turto pardavimą, kai gyvenate užsienyje, galite skaityti paspaudę šią nuorodą.
Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau.
Kas yra preliminarioji sutartis? Preliminarioji sutartis. Lietuvos Respublikos civilinis...
Skaityti toliauKaip greitai parduoti namą? Ir nepridaryti klaidų. Kartais nutinka situacija, kai reikia...
Skaityti toliauKaip greitai parduoti butą? Ir nepridaryti klaidų. Kartais net nenorėdami esate tokioje...
Skaityti toliau