Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas

zemes ukio pardavimas

Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas, ką reikia žinoti?

Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas yra kontroliuojamas Nacionalinės žemės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos. Norint parduoti Jums priklausantį sklypą, teks pasirūpinti tvarkinga dokumentacija ir atlikti kelis nesudėtingus žingsnius iki kol galėsite įforminti sklypo pardavimą notarų biure.

Ką reikia žinoti ir nuo ko pradėti?

PARDAVĖJAMS.

Svarbiausia tvarkinga dokumentacija ir reikiamo leidimo gavimas iš Nacionalinės žemės tarnybos.

Jei Jūsų sklypas randasi mieste, kad įvyktų žemės ūkio paskirties žemės pardavimas, privaloma turėti tikslius kadastrinis matavimus. Atveju, kai žemės sklypas yra rajono teritorijoje pakanka ir preliminarių matavimų. Kadastrinius matavimus gali atlikti atestuotas geodezijos specialistas dirbantis Jūsų regione.

Kad gautumėte Nacionalinės žemės tarnybos leidimą parduoti sklypą, Jūs turite kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos skyrių užpildydami pranešimą “Dėl sprendimo parduoti žemės ūkio paskirties žemės sklypą“. Duomenis, kurių reikia užpildyti formą rasite žemės sklypo registrų centro išraše. Kartu su pranešimu reikia pateikti apmokėtą rinkliavos kvitą, įkainius ir rekvizitus rasite Nacionalinės žemės tarnybos puslapyje. Leidimo išdavimas trunka 20 darbo dienų.

Privalu žinoti, kad pirmumo teisę įsigyti Jūsų parduodamą žemės ūkio sklypą turi:

 • Sklypo bendraturčiai (jei sklypas priklauso daugiau nei vienam žmogui).
 • Kaimyninių sklypų savininkai (tai fiziniai arba juridiniai asmenys, kurių sklypai ribojasi su Jūsų sklypu).
 • Sklypo naudotojai (fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie nuomojasi Jūsų sklypą ir yra registravę sutartį Registrų centre).
 • Ūkininkai (fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie turi ūkį toje pačioje ar gretimoje savivaldybėje).

Jei pirmumo teisę įsigyti turintys asmenys neišreikš noro pirkti Jūsų sklypo, tuomet sulaukę rašytinio atsakymo iš Nacionalinės žemės tarnybos, žemės ūkio sklypą galėsite parduoti kitiems suinteresuotiems pirkėjams.

PIRKĖJAMS.

2018 metų sausį įsigaliojo įstatymas, kuris įpareigoja pirkėją gauti Nacionalinės žemės tarnybos leidimą įsigyti norimą sklypą. Norint gauti leidimą, Jūs turite kreiptis į žemės tarnybos skyrių užpildydami prašymą “Išduoti sutikimą, įsigyti žemės ūkio paskirties žemę“. Kartu su prašymu reikia pateikti apmokėtą rinkliavos kvitą, įkainius ir rekvizitus rasite Nacionalinės žemės tarnybos puslapyje. Atsakymą iš Nacionalinės žemės tarnybos gausite per 15 dienų.

Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas. Kodėl kartais verta kreiptis į brokerius?

Nekilnojamo turto brokeriai dirbantys su žemės sklypų pardavimu, išanalizavę rinką ir įvykusius sandorius, Jums pasakys realius įvykdytų sandorių skaičius (kainas). Bendrasavininkai, ūkininkai ir kiti pirkėjai suinteresuoti nupirkti kuo pigesne kaina. Jei Jūsų žemės sklypas paklausus, nekilnojamo turto brokeris pasirūpins, kad sklypas būtų parduotas didžiausią kainą siūlančiam pirkėjui. Svarbiausia suprasti, kad brokeris emociškai nėra prisirišęs prie parduodamo sklypo. Bendrasavininkai (dažniausiai giminaičiai), gali bandyti sumažinti kainą oponuodami į tai, kad parduodama Jiems (juk turtas liks šeimoje!), nekilnojamo turto brokeris pasirūpins, kad tokia situacija ar spaudimas neturėtų įtakos kainai.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau.


  Compare listings

  Compare
  Search
  Price Range From To
  Call Now Button+37067282717