Buto kainos nustatymas

NT AKTUALIJOSNT PARDAVIMASBUTO PARDAVIMAS

3 min skaitymo

buto kainos nustatymas
buto kainos nustatymas

Parduodu butą. Buto kainos nustatymas

Pirmasis jūsų žingsnis parduodant butą yra teisingas buto kainos nustatymas. Skelbime nurodoma kaina pritraukia pirkėjų dėmesį. Jei buto kaina pernelyg žema, sulauksite didelio susidomėjimo ir itin greito pardavimo. Jei kaina per didelė, skelbimu nebus domimasi ir prarasite potencialius klientus. Todėl reikia kuo teisingiau nustatyti buto kainą. Preliminariai reikia nusistatyti buto rinkos pasiūlos kainą ir realią pardavimo kainą, kuri remiasi registrų centro įvykdytų sandorių duomenimis.

Buto kainos nustatymas pagal rinkos pasiūlą

Pasiūlos kainos nustatymas remiasi rinkoje esamais skelbimų duomenimis. Peržvelgus nekilnojamo turto ir kitus skelbimų portalus, galima nustatyti, kiek jūsų butas yra vertas lyginant su kitais šiai dienai parduodamais butais. Lyginamuoju principu galima išsivesti kainą, kad butą pradėjus pardavinėti jis susilauktu pirkėjų dėmesio. Tačiau pasiūlos kaina, nėra lygi pardavimo kainai.

Buto kainos nustatymas pagal registrų centro duomenis

Registrų centras turi visus duomenis, kur, kada ir už kiek buvo parduotas turtas. Sandorius galima užsisakyti portale ntsandoriai.lt, paslauga mokama, tačiau ja naudotis būtina. Vienintelis minusas, kad sandorių sumos, neatskleidžia kaip vizualiai atrodė butas, kokia buvo jo būklė, todėl negalima aklai lyginti su savo butu. Reikia naudotis medianos principu atskiriant aukščiausias ir žemiausias kainas. Kuo daugiau sandorių lyginama, tuo tikslesnis rezultatas gaunamas. Turėkite mintyje, kad sandoriai neturėtų būti senesni nei vieneri metai. Nustačius preliminarią kainą, žinosite, ko galima tikėtis iš savo buto pardavimo. Registrų centro duomenys yra jau po visų derybų, tad nuo rinkos pasiūlos kainos skirsis.

Buto kainos pasiūlos ir registrų centro duomenų lyginimas

Turėdami abu duomenis, galėsite teisingai nustatyti už kokią kainą butas turi būti parduodamas skelbime. Tarkim jei rinkos pasiūlos kaina rodys, kad jūsų butas vertas 115,000 eurų, o registruotų sandorių duomenys rodys, kad reali kaina yra 107,000 eurų, suprasite, kad reikia tikėtis preliminarios 107,000 eurų sumos. O skelbimo kainą, turite nustatyti patrauklią, pagal šalia parduodamų butų kainas. Jei žengsite teisinga kaina, butą parduosite greičiau, nei parsiduos butai esantys pasiūloje.

Nekilnojamo turto vertintojai

Jei neturite laiko domėtis ir analizuoti rinkos pasiūlą, bei ieškoti įvykusių sandorių duomenų, galite pasinaudoti nekilnojamo turto vertintojo paslaugomis. Jie atliks jūsų buto turto vertinimą už jus, žinoma paslauga yra mokama, tačiau drąsiai galėsite pirkėjams sakyti, kad remiatės specialisto ataskaita, o ne traukiate pardavimo kainą iš oro.

Kodėl neverta bandyti parduoti brangiau?

Pradėti pardavinėti aukštesne, nei rinkos kaina yra rizikinga, nes objektas praras susidomėjimą, nesulauks jokio potencialaus pirkėjo. Pirkėjai ieško, turi galimybę rinktis ir laukti, tad jei jūsų parduodamas butas nėra unikalus ir vienetinis, greičiausiai bus pasirenkami kiti objektai, į kuriuos investavus sutaupytą skirtumą pirkėjai galiausiai gaus geresnį rezultatą. Butai kurie pardavinėjami metų metus neparsiduoda, dažniausiai tie kurie yra pardavinėjami per aukšta kaina. Taip pat, kuo ilgiau skelbimas bus reklamuojamas, tuo didesnė pirkėjų dalis galvos, kad su butu kažkas negerai ir tiesiog nerodys jokio susidomėjimo. Blogiausias ir labiausiai nuviliantis variantas, kas gali nutikti atsiras žmogus, kuris norės pirkti jūsų turtą už aukštesnę kainą su banko paskola. Kai bus atliktas turto vertinimas, pardavimo suma neatitiks vertinimo, žmogus negaus laidavimo iš banko ir tiesiog negalės įpirkti buto, tad sandori neįvyks.

Buto kainos nustatymas. Reziume

Buto kainos nustatymas nėra toks lengvas ir paprastas darbas kaip gali atrodyti. Vadovaujantis požiūriu, kad kaimynas pardavė už tiek, o aš parduosiu už daugiau nėra sveikintinas. Ištirkite rinkos pasiūlą, pasitikrinkite skaičius su realiai įvykusiais sandoriais ir tik tuomet žinodami realią buto kainą imkitės pardavimo veiksmų.

Daugiau patarimų susijusių su buto pardavimu skaitykite šiame straipsnyje.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris