Parduodu butą. Kaip nustatyti buto rinkos pasiūlos kainos ribas?

NT AKTUALIJOSNT PARDAVIMASBUTO PARDAVIMAS

2 min skaitymo

nustatyti buto kaina
nustatyti buto kaina

Buto rinkos kainos nustatymas

Jei nusprendėte parduoti savo butą, jums reikia pradėti nuo esamos rinkos pasiūlos žvalgybų, kad galėtumėte apytiksliai nustatyti savo buto kainos ribas. Pirmiausia reikia susirasti parduodamų butų skelbimus, kurie būtų panašūs į jūsų parduodamą butą. Ne tik plotu, tačiau ir įrengimo, stovio, būklės aspektu.

Buto kainos senos statybos name

Įvertinkite, kad jei jūsų butas yra senos statybos name, pirmame ar paskutiniame aukšte jums reikia lyginti būtent tokius butus, kurie yra tame pačiame aukšte. Nes senos statybos namuose, šie butai dažniausiai turi problemų. Paskutinio aukšto butuose žiemą dažniausiai šalčiau, nei kituose aukštuose, o vasaros laikotarpiu nuo stogo prikaitinama iki nepageidaujamos šilumos. Žinoma, viską galima išspręsti įsirengus kondicionierių, kuris vasarą vėsins, o žiemą šildys, tačiau tai jau yra papildoma investicija ir papildomos elektros sąnaudos. Pirmas aukštas, mažiau pageidaujamas dėl keliamo triukšmo, taip pat užsikimšus kanalizacijai viskas atsiranda pirmame aukšte. Todėl pirmo ir paskutinio aukšto senos statybos buto kainai nustatyti, reikia remtis būtent tuo pačiu aukštu. Viduriniai aukštai plius minus turės tokią pačią buto rinkos pasiūlos kainą.

Buto kainos naujos statybos name

Reikia atkreipti dėmesį, kad naujos statybos namuose (imkime nuo 2000 metų) pirmo ir paskutinio aukšto klausimas aptartas aukščiau kiek su švelnėja. Jei namas yra žema aukštės statybos (iki 4 aukštų), tuomet pirmas aukštas gali būti net ir patrauklesnis pirkėjui, jei jis turi savo terasą. Šildymo prasme paskutiniuose aukštuose problema technologiškai išspręsta, tad butai nėra šalti (tačiau vasarą vis vien karšti).

Kaip nustatyti rinkos pasiūlos kainą

Taigi ieškote panašių į savo parduodamą butą skelbimų ir lyginate kainas. Nesinaudokite tik vieno portalo duomenimis, portalų kainos patalpinti skelbimą yra skirtingos. Yra žmonių, kurie ne tik nori daugiau uždirbti, bet ir sutaupyti savo pinigus reklamai, todėl savo turtą reklamuoja nemokamuose portaluose. Patarčiau perskambinti visiems skelbimams ir pakalbėti su pardavėjais. Nuolaidos kartais siūlomos, net telefonu. Tad tarkime butas, kuris parduodamas už 115,000 eurų internete, pokalbio metu jums gali būti pasiūlytas už 110,000 eurų. Taip sužinosite realias buto rinkos pasiūlos kainas. Išsivedę kainų vidurkį, galėsite nustatyti savo buto rinkos kainą ir spręsti ar žaidžiate katę ir pelę (užsidedate didesnę kaina skelbime su intensija pritaikyti nuolaidą) ar į pardavimą įeinate su realia rinkos kaina ir pirkėjams sakote, kad nenorėdami gaišti laiko derybų turgui, kaina tiesiog yra galutinė.

Atsiminkite, kad buto rinkos pasiūlos kaina, dažnu atveju yra ne galutinė kaina. Galutinę pardavimo kainą galite sužinoti pasinaudodami nekilnojamo turto sandorių registru. Daugiau patarimų susijusių su buto pardavimu skaitykite šiame straipsnyje.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris