Kaip paruošti butą pardavimui?

NT PARDAVIMASBUTO PARDAVIMAS

3 min skaitymo

Kaip paruošti butą pardavimui? Ką reikia atlikti?

Jau apsisprendėte parduoti savo butą, paskutinis dalykas ką norite daryti, tai išleisti papildomus pinigus norint paruošti butą pardavimui. Tačiau, teisingai pasiruošę ir viską atlikę, Jūs paspartinsite visą procesą ir ne tik greičiau rasite pirkėjus, tačiau ir gausite didesnę kainą.

Pardavėjai dažniausiai klausia, kodėl reikia papildomai investuoti? Atsakymas paprastas, pirkimo procesas labai surištas su žmogaus psichologija. Jei butas prašosi remonto, pirkėjai automatiškai galvoja apie papildomus finansus, kuriuos reikės investuoti darant remontą. Dažniausiai pirkėjai remonto kaštus įvertina didesne suma, nei iš tiesų pats remontas gali kainuoti.

Norėdami parduoti butą didžiausia kaina, Jūs turite įsitikinti, kad kai tik butas bus pradėtas viešai reklamuoti jo prezentacija yra nepriekaištinga.

Taigi, kaip paruošti butą pardavimui? Kokie yra pagrindiniai mano patarimai Jums?

Perdažykite sienas

Naujas dažų sluoksnis smarkiai pakeičia buto išvaizdą. Prisiminkite, kai pirmą kartą Jūsų bute buvo išdažytos sienos, Jūs jautėte švaros ir tvarkos jausmą, o naujas vaizdas glostė Jūsų savimeilę. Lygiai taip pat jaučiasi ir pirkėjas, kuris atėjęs į parduodamą butą pamato tvarkingas, nenubraižytas ir nenutrintas sienas. Sienų perdažymu galite užsiimti patys arba pasisamdyti profesionalą. Žinoma darydami viską patys sutaupysite pinigų.

Išvalykite ir nupoliruokite grindis

Jei Jūsų grindys nėra pasibaisėtinos būklės, kurios turi būti visiškai pakeistos, jas reikia gerai išvalyti, išplauti ir nupoliruoti. Tikrai rasite savo mieste, kad užsiima grindų poliravimu (atnaujinimu), įvertinę įkainius galėsite nuspręsti šios paslaugos vertę.

Vonios kambarys ir tualetas

Šioms patalpoms, norint paruošti butą pardavimui, turite skirti didelį dėmesį. Pagrindinė šių patalpų funkcija yra švara, taigi kaip pasijus pirkėjas pamatęs netvarkingą ir neišvalytą vonios ar tualeto patalpą? Išvalykite viską iki blizgesio, jei plytelių tarpuose yra grybelio, teks viską išgramdyti ir atnaujinti. Jei Jūsų vonia yra tvarkinga, Jums užteks nupirkti naują kilimėlį, dušo užuolaidas ir keletą naujų rankšluosčių, kuriuos galėsite pakabinti, tik buto apžiūros metu.

Kaip paruošti butą pardavimui? Virtuvės kambarys

Virtuvė, kaip ir vonios kambarys, turi atrodyti nepriekaištingai. Skirkite laiko generalinei švaros „akcijai“, nenaudojamus virtuvės puodus ir įrankius išneškite į sandėliuką. Jaukumui suteikti, galite pasirūpinti augalais, kurie virtuvei suteikia žalumos ir gyvumo pojūtį. Svarbiausia neperkrauti virtuvės daiktais ir suteikti erdvės pojūtį. Pirkėjai dažnai atidaro stalčius ir spinteles pažiūrėti ar yra pakankamai vietos, jei viskas bus perkrauta susidarys įspūdis, kad vietos visiems daiktams yra nepakankama. Nauji virtuviniai rankšluosčiai, kuriuos pakabinsite tik apžiūros metu, virtuvei suteiks papildomo jaukumo.

Kambariai

Kambarius, norint paruošti pardavimui, teks nuasmeninti ir sukurti erdvės pojūtį. Daiktus, kurie yra labai asmeniški, statulėlės parvežtos iš atostogų, religinės ikonos ir t.t. teks paslėpti. Taip pat ir apyvokos daiktus ar vaikų žaislus, kurie nereikalingi pirmu reisu neškite į rūsį. Jei bute yra užuolaidos teks pasirūpinti, kad prieš pradedant daryti apžiūras jos būtų išplautos ir išlygintos. Stenkitės atlaisvinti kambarius ir sukurti erdvės pojūtį. Dėl kambarių apšvietimo yra keletas nuomonių, mano manymu geriausias variantas yra trijų taškų apšvietimo derinys. Tai yra – apšvietimas lubų srityje, kilnojama lempa ir naktinio staliuko, bra arba stalo lempa. Priklausomai nuo kambario paskirties, derinkite šiuos apšvietimo variantus. Per mažas apšvietimas kambaryje, vizualiai sumažina erdvės pojūtį, kambarys pirkėjui gali pasirodyti nejaukus.

Generalinė tvarka

Be generalinės tvarkos, norint paruošti butą pardavimui, neapsieisite. Teks patiems pasiraitoti rankoves arba pasisamdyti namų tvarkytoją, kad šį ne itin daug džiaugsmo suteikiantį darbą atliktų už jus. Savo klientams dažniausiai rekomenduoju patikimą asmenį, kuris švaros misiją įvykdo už juos. Priklausomai nuo buto dydžio ši paslauga Jums gali kainuoti nuo 40 eurų už pusę darbo dienos. Kaip paruošti butą prieš fotografo darbą galite skaityti straipsnyje „Kaip paruošti butą fotografavimui“.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris