Nekilnojamojo turto pardavimas. Sklypai, butai, sodybos.

NT PARDAVIMAS

2 min skaitymo

nekilnojamojo turto pardavimas
nekilnojamojo turto pardavimas

Nekilnojamo turto pardavimas savo jėgomis!

Norite, kad įvyktų nekilnojamo turto pardavimas ir tuo užsiimsite patys šis straipsnis kaip tik Jums!

Ką privalote žinoti norėdami parduoti savo nekilnojamą turtą? Kaip įvertinti kainą?

Yra trys pagrindiniai nekilnojamo turto vienetai, trumpai apie juos:

Sklypo pardavimas

  • Žemės ūkio sklypai.

Norėdami įvertinti galimybes parduoti žemės ūkio sklypą, reikia atkreipti dėmesį į kelis kriterijus. Sklypo žemės naudingumo balą, formą, plotą, privažiavimą ir aplink sklypą esančia situaciją. Pirmas žingsnis kainos nustatymas. Kiekvienas pardavėjas nori gauti kuo didesnę sumą, tačiau reikia suprasti, kad rinka diktuoja savo sąlygas. Žemės ūkio sklypų kainos nustatymui galite pasinaudoti mano straipsniu dėl žemės sklypo kainos nustatymo.

  • Namų valdos sklypai.

Namų valdos sklypų kainas diktuoja keli kriterijai: lokacija, komunikacijos, forma. Didžiausia pridėtinė sklypo vertė yra visos miesto komunikacijos (elektra, dujos, vandentiekis). Norėdami nustatyti konkurencingą rinkos kainą, Jums teks pasidomėti 1) šalia parduodamų sklypų kainomis 2) sužinoti realiai įvykusių sandorių kainas pagal Registrų Centro duomenis. Žmonės „pardavinėja už 25000, o parduoda už 20000“ taigi kaina matoma skelbimuose, neatitinka realios pirkimo kainos net 20%, kartais net daugiau. Skambinkite greta esančių sklypų pardavėjams ir kalbėkite apie „paskutinę kainą“, sužinosite daugiau nei rašo skelbimai. Detaliau galite paskaityti mano straipsnyje apie namų valdos sklypų kainas.

  • Komercinės paskirties sklypai.

Pagrindiniai dalykai: plotas, forma, komunikacijos, apribojimai, lokacija, lokacija, LOKACIJA. Jei Jūsų sklypas randasi teritorijoje, kur kuriasi stambaus kapitalo įmonės, viskas tvarkoje, su Jumis anksčiau ar vėliau susisieks suinteresuotos įmonės. Jei toje teritorijoje nėra plėtros, Jums teks domėtis naujais investiciniais projektais, užsienio kapitalo investicijomis, įmonių žengiančių į Lietuvą elgsena ir teks kontaktuoti su jomis norint parduoti.

Miško pardavimas.

Kai kuriais atvejais miškas yra labai pelningas nekilnojamo turto pardavimas. Yra keli variantai: a) parduodamas miškas išsikirtimui, po to reikia prižiūrėti teritoriją dėl miško atauginimo. b) parduodamas miškas išsikirtimui su sklypu. Abejais variantais norėdami parduoti geriausia kaina, galite susisiekti su daugiau nei 140 įmonių dirbančių medžio žaliavos srityje Lietuvoje siūlyti pirkti Jūsų turimą mišką.

Nekilnojamo turto pardavimas. Statiniai.

Gyvenamieji objektai (butai, namai, sodybos)

Apie šių objektų pardavimą nusimano kiekvienas turto savininkas. Jūs žinote kiek vertas Jūsų turtas. Tačiau jei reikia patarimo kainos nustatymui naudokite sudėtinę rinkos analizę pagal a) nekilnojamo turto portalų duomenis; b) viešai nereklamuojamus nekilnojamo turto objektus (jei turite duomenis); c) pardavimo sandorius pagal Registrų centro duomenis. Remkitės kriterijais: lokacija, statyba / įrengimas, plotas. Jei Jūsų butas viršija 80 kv/m, tuomet jo kv/m kaina bus mažesnė nei rinkos vidutinė vertė, didelė kvadratūra ne visada yra pliusas norint gauti maksimalią kainą už kv/m.

Komerciniai objektai (pastatai / patalpos).

Komerciniai objektai reikalauja gilesnės analizės, nei įvykusių sandorių duomenys. Tik išanalizavus vietos, paklausos, pasiūlos ir būsimo poreikio elementus galima pelningai parduoti komercinius objektus.

Nekilnojamo turto pardavimas. Apibendrinimas.

Bet kokio nekilnojamo turto pardavimu, galite užsiimti patys. Svarbiausias aspektas ar teisingai nustatysite turto kainą ir rasite pirkėjus. Jei kainą nustatinėsite pirmą kartą gyvenime yra didelė galimybė padaryti nedovanotinų klaidų. Jei užsiimate turto pardavimu patys, mažiausiai ką siūlau, tai dėl kainos nustatymo susisiekti su nekilnojamo turto brokeriu arba turto vertintoju, kad išvengtumėte finansinių klaidų.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris