Kaip saugiai parduoti turtą Lietuvoje?

NT PARDAVIMASBUTO PARDAVIMASNAMO PARDAVIMAS

2 min skaitymo

parduoti turta lietuvoje
parduoti turta lietuvoje

Kaip saugiai parduoti turtą Lietuvoje, jei gyvenate užsienyje?

Vis dažniau sulaukiu užklausų kaip saugiai parduoti turtą, kai klientai gyvena ne Lietuvoje. Daugeliui mūsų valstybės piliečių teko gyventi užsienyje, tame tarpe ir man. Ne kartą yra tekę sujaukti savo darbotvarkę ir planus, nes reikėjo grįžti į Lietuvą susitvarkyti dokumentų ar kitų iškilusių reikalų, kuriais nenorėjau apkrauti artimųjų. Turiu pripažinti, kad skraidymas pirmyn atgal, savo atostogų aukojimas (ką jai kalbėti apie išleistus kelionėms pinigus) galiausiai nusibodo ir tiesiog vieną dieną grįžęs į Lietuvą įgaliojau asmenį mane atstovauti kol esu išvykęs.

Pirmiausia kilo klausimas ar tai saugu ir ar galiu įgalioti ne šeimos narį (nes šeimos nario nenorėjau įgalioti, kad neapkrauti savais reikalais). Tad nuėjęs pas notarą išsiklausinėjau visų niuansų. Išsiaiškinau, kad tai yra saugu ir įgaliojau asmenį pasirašinėti už mane.

Svarbiausia žinoti, kokiam reikalui yra įgaliojamas žmogus. Mano atveju, tai buvo visų reikalų tvarkymas (viešose ir privačiose įstaigose) išskyrus banko reikalus, nes juos jau tuomet galima buvo tvarkytis internetu.

Parduoti turtą įgaliojant kitą asmenį

Norint saugiai parduoti turtą Lietuvoje nedalyvaujant pačiam, tiesiog reikia įgalioti asmenį. Įgaliojimo tekste turi būti įrašyta, kokiems tikslams žmogus turi įgaliojimą ir kaip turi vykti atsiskaitymas. T.y. įgaliojime nurodote, kad toks ir toks asmuo, turi teisę už jus pasirašyti preliminarias ir notaro tvirtinamas turto pardavimo sutartis t.y. turi teisę perleisti Jums priklausantį turtą. SVARBU! Kad įgaliojime būtų nurodyta atsiskaitymo tvarka ir kur pinigai turi būti pervedami už parduodamą turtą. Čia sprendžiate patys, kur tie pinigai bus pervedami ar į Jūsų Lietuvišką banko sąskaitą ar į užsienio. Kai minėti dalykai nurodyti įgaliojime, notarai negali vykdyti sandorio kitaip, tik taip kaip yra Jūsų pavesta įgaliotam asmeniui. Tad pergyventi šiuo atveju nereikia.

Ar privalote grįžti į Lietuvą įgalioti asmenį?

Norint įgalioti asmenį grįžti į Lietuvą nebūtina. Įgaliojimą gali atlikti ir Jūsų vietinis notaras, jį tiesiog reikės išversti ir apostilizuoti. Jums reikės tik asmens duomenų žmogaus kurį įgaliojate. Taip pat, jei turite Lietuvišką elektroninį parašą, įgaliojimą galite sudaryti internetu eNotaras informacinės sistemos klientų portale!

Ar dažnai turtas parduodamas pagal įgaliojimą?

Taip, tai yra ne retas atvejis, šiais metais asmeniškai teko įvykdyti penkis pardavimo sandorius, kai buvau įgaliotas užsienyje gyvenančio asmens. Buvo pasirašyto preliminarios ir pagrindinės pirkimo sutartys, o pinigai už parduotą turtą buvo pervedami tiesiai į pardavėjų sąskaitas esančias užsienio valstybėse.

Jei perskaičius šį straipsnį vis dar abejojate ar tai yra visiškai saugu, siūlau susisiekti su Jums priimtinu notaru konsultacijai. Lietuvos notarų kontaktai prieinami notarų rūmų interneto puslapyje.

Daugiau informacijos apie nekilnojamo turto pardavimą, kai gyvenate užsienyje, galite skaityti paspaudę šią nuorodą.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris