Nekilnojamojo turto pardavimas giminaičiams

NT PARDAVIMASBUTO PARDAVIMASNAMO PARDAVIMAS

2 min skaitymo

pardavimas giminaiciams
pardavimas giminaiciams

Turto Pardavimas Giminaičiams

Pasitaiko, kai nekilnojamasis turtas parduodamas giminaičiams. Žinoma, kam geriau patikėti savo turtą, nei artimam žmogui. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju geriausiai naudotis nekilnojamojo turto brokerio paslaugomis. Tarpininkas gali sutaupyti daug nervų ir išvengti būsimos giminaičių nesantaikos.

Kada Dažniausiai Parduodama Giminaičiams?

Dažniausiai giminaičiams parduodama po notaro tvirtintų paveldėjimo sutarčių, kuomet turtas yra paveldimas mirus bendram giminaičiui. Žmonės suprasdami, kad turtu geriausiai pasirūpins vienas asmuo, nutaria jį perleisti į vieno iš giminaičių rankas, tikėdamiesi geriausio. Tačiau pasitaiko ir variantų, kai turtas parduodamas ir ne po paveldėjimo.

Kokia Kaina Parduoti Turtą?

Geriausiai kreiptis į turto vertintoją, kuris nustatys paveldimo turto kainą paveldėjimo momentu arba tai dienai kada kreipiatės. Šios ataskaitos duomenys vėliau galės būti panaudojami, kai pildysite savo mokesčių deklaraciją. Objektyvus kainos nustatymas leis ateityje visoms šalims būti ramioms, kad niekas nieko neapgavo ir už turtą buvo atsiskaityta tinkamai. Esamos rinkos pasiūlos kainą, gali nustatyti ir nekilnojamojo turto brokeris.

Kokios Problemos Kyla Parduodant Giminaičiams?

Dažniausiai yra kurstoma nesantaika, kai vienas iš giminaičių nori daugiau pinigų, nei kitas. Arba perkantysis bando kuo pigiau nupirkti turtą iš mažai išmanančio. Spaudimas, kuris sukuriamas visuomet pasibaigia vieno iš giminaičio nuoskauda kitam. Todėl verta samdytis nekilnojamojo turto brokerį, nes jis emociškai neprisirišęs prie žmogaus ir į visą situaciją gali žiūrėti objektyviai.

Antra problema, kuri taip pat sutinkama, kai vienas giminaitis (bendrasavininkas) iš viso nesutinka parduoti turto. Tuomet turtas gali likti ne parduotas ilgus metus, jei kalbame apie namą ar sodybą, nes net ir nustačius naudojimosi tvarką toks objektas yra ne likvidus. Jei pardavimo objektas yra žemės sklypas, tuomet yra kur kas lengviau, nes galima nustatyti naudojimosi tvarką ir pirkėjai žiūri į tokius sklypus kiek atlaidžiau nei į gyvenamąjį turtą.

Kodėl Verta Naudotis Brokerio Paslaugomis

Nekilnojamojo turto brokeris gali likti ne šališkas visų pusių atžvilgiu ir vertinti objekto pardavimą kaip vieną vienetą, nepaisant kelių bendraturčių. Pardavimas giminaičiams kartais sentimentalus veiksmas, o brokeris emociškai nėra prisirišęs prie pardavėjų, todėl kritiškai gali vertinti situaciją. Kaip parduodamas bendras turtas, kai nėra bendro sutarimo, daugiau galite skaityti šioje nuorodoje.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris