Žemės sklypo paskirties keitimas

NT PARDAVIMASNT AKTUALIJOS

2 min skaitymo

zemes sklypo paskirties keitimas
zemes sklypo paskirties keitimas

Žemės sklypo paskirties keitimas, nuo ko pradėti?

Pirmą kartą susidūrus gali pasirodyti, kad žemės sklypo paskirties keitimas yra sudėtingas ir painus procesas. Pasidalinsiu su Jumis pagrindiniais žingsniais, esu užtikrintas, Jūs tai lengvai atliksite patys savo jėgomis! Pirmiausia Jūs turite kreiptis į vietinę savivaldybę su prašymu, kad norite keisti sklypo paskirtį. Tarkime, Jūsų sklypas yra Pagiriuose, Vilniaus rajone (2017 m.), tuomet Jūs vykstate į Vilniaus rajono savivaldybę. Dokumentų pildymo / priėmimo skyriuje paprašykite prašymo formos Dėl žemės sklypo žemės naudojimo paskirties ir būdo keitimo ar nustatymo. Prašymui užpildyti reikės Jūsų asmens duomenų ir sekančių dokumentų:

  • Žemės sklypo (ų) nuosavybės dokumentai – pažymėjimas apie nekilnojamo daikto įregistravimą nekilnojamojo turto registre.

  • Pastatų nuosavybės dokumentai – pažymėjimas apie nekilnojamo daikto įregistravimą nekilnojamojo turto registre, bei sklypo planas iš kadastro duomenų bylos.

  • Žemės sklypo (ų) ribų planas (po kadastrinių matavimų).

  • Įgaliojimas – jeigu atstovaujama – atstovaujamojo asmens vardas ir pavardė, juridinio asmens pavadinimas, atstovavimo pagrindas (dokumento pavadinimas, data, numeris, atstovaujamojo asmens duomenys.

Pateikus prašymą jis bus svarstomas 20 darbo dienų ir savivaldybės direktoriaus įsakymu Jums bus leidžiamas arba neleidžiamas žemės sklypo paskirties keitimas.

Verta žinoti.

  • Jei keičiate sklypą iš žemės ūkio paskirties į namų valdos, Jums reikės sklypo adreso. Jei adresas nėra priskirtas, Jūs užpildote prašymą vietinėje savivaldybėje dėl adreso suteikimo tuo pačiu metu, kai pildote prašymą dėl paskirties keitimo. Tai būtina, nes be adreso Registrų centras negalės įregistruoti namų valdos.

  • Kadastriniai matavimai. Keičiant žemės sklypo paskirtį, jei sklypas randasi miesto teritorijoje reikės sklypo kadastrinių (geodezinių) matavimų jei jie nebuvo padaryti. Ar jie buvo atlikti galite pamatyti savo sklypo registrų centro išraše. Sklypams esantiems rajone keičiant paskirtį pakanka preliminarių matavimų.

  • Kadastro lentelė. Seniau ją užpildydavo savivaldybės darbuotojai, dabar šis darbas perleidžiamas specialistams. Nominali sklypo vertė bus paskaičiuota savivaldybės, tačiau kadastro lentelę užpildo geodezininkas – matininkas.

Žemės sklypo paskirties keitimas atliktas liko paskutinis žingsnis

Gavus atsakymą iš savivaldybės, dėl sklypo paskirties keitimo ir adreso suteikimo ir turėdami kadastro lentelę vykstate į registrų centrą priduoti dokumentus įregistravimui. Su savimi turėkite asmens dokumentą, savivaldybės direktoriaus įsakymą dėl sklypo paskirties keitimo, adreso suteikimo dokumentaciją ir seną registrų centro išrašą. Pridavus dokumentus registrų centras sutikrins duomenis, įregistruos pakitimus ir Jums bus išduotas naujas registrų centro išrašas, kuriame atsispindės nauja sklypo paskirtis ir adresas. Daugiau informacijos apie Nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą galite perskaityti registrų centro puslapyje, kurią rasite šioje nuorodoje.

Ką daryti, jei norite įsigyti sklypą, tačiau nežinote ar vėliau galėsite keisti jo paskirtį?

  • Reikia peržiūrėti bendruosius planus tos vietovės, kurioje randasi sklypas.

  • Reikia patikrinti ar vietoje, kur randasi sklypas nėra apribojimų draudžiančių statybą.

  • Susitarti su pardavėju, kad būtų gautos sklypo naudojimosi sąlygos iki pasirašant sutartis.

Sėkmės perkant sklypus ir keičiant jų paskirtį! O jei nusprendėte parduoti, siūlau paskaityti apie nekilnojamojo turto pardavimą!

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris