Žemės ūkio sklypo pardavimas. Kaip nustatyti kainą?

NT PARDAVIMAS

2 min skaitymo

Žemės ūkio sklypo
Žemės ūkio sklypo

Žemės ūkio sklypo pardavimas. Kokia kaina parduoti?

Žemės ūkio sklypo pardavimas yra vienas dažniausių sandorių. Prieš pradedant reklamuoti sklypą, Jums reikės nustatyti sklypo kainą (apsvarstyti, gal verta samdytis nepriklausomą turto vertintoją) ir išsiaiškinti, kas didina žemės ūkio sklypo kainą?

Kaip nustatyti žemės sklypo kainą?

Preliminariai sužinoti kainą pagal registrų centro duomenis galima nemokamai regia.lt arba registrų centro puslapyje. Jei turite sklypo unikalų numerį, greičiau tai patikrinsite registrų centro puslapyje. Jei neturite po ranka sklypo unikalaus numerio naudokitės regia.lt. Paspauskite ant žemėlapio savivaldybę, kurioje randasi Jūsų sklypas. Turinyje uždėkite varnelę ant sklypai ir paspauskite šalia esančią “i” raidę. Kai ant žemėlapio pažymėsite savo sklypą Jums bus parodytas jo unikalus numeris, užsirašykite jį. Tuomet Turinyje išskleiskite rodyklę NT verčių zonos, vertės ir apleistos žemės pasirinkite Vidutinės rinkos vertės paieška pagal unikalų numerį ir įvedę savo sklypo unikalų numerį Jūs sužinosite, kokia yra žemės ūkio sklypo vertė yra pagal registrų centro duomenis.

Galime nustatyti preliminarią Jūsų žemės kainą tik už 100 Eur. Susisiekite telefonu +37067282717

Atsiminkite, kad Registrų duomenys ne visada atitinką realią rinkos kainą! Todėl remtis vien nemokamais duomenimis nepatartina!

Viešos pasiūlos analizė. Dažniausiai nekilnojamo turto pardavimas Lietuvoje reklamuojamas interneto portaluose, žemės ūkio sklypo pardavimas – ne išimtis. Apsilankę nekilnojamo turto portaluose, surinksite duomenis apie šalia Jūsų turimos žemės parduodamus žemės ūkio sklypus, jų pasiūlą ir preliminariai žinosite kainą už arą / hektarą. Šie duomenys taip pat yra preliminarūs, nes per daugelį metų susidarė pardavėjų įprotis savo turtą įkainoti daugiau, nei prašo šalia jau parduodantis. Todėl geriausia remtis įvykusiai nekilnojamo turto sandoriais.

Įvykusių nekilnojamo turto sandorių duomenys. Jie prieinami svetainėje ntsandoriai.lt tiesiog reikia susimokėte už jus Jus dominančių sandorių informaciją ir matysite, kokios sumos buvo mokėtos už vieną ar kitą žemės ūkio sklypą Jus dominančioje vietovėje. Šiais duomenimis remiasi ir nepriklausomi turto vertintojai. Nepriklausomas turto vertintojas. Visuomet galite kreiptis į šiuos savo srities specialistus ir jie paruoš Jūsų norimo parduoti sklypo turto vertinimą. Patartina kreiptis į vertintojus, o ypač, kai patiems aukščiau pateiktais būdais yra sunku arba neįmanoma nustatyti žemės ūkio sklypo kainos.

Kas lemia didelę žemės ūkio sklypo kainą?

Labiausiai žemės sklypo kainą įtakoja šie faktoriai:

1. Vieta kurioje yra sklypas. (ar jis lengvai pasiekiamas, ar yra geras privažiavimas, kokiu atstumu jis randasi nuo didmiesčio. Jei sklypas yra didmiestyje tarkime Vilniaus mieste arba netoliese, jo kaina yra ženkliai didesnė nei kitose vietovėse).

2. Vandens telkiniai (upės, ežerai, tvenkiniai gerokai pakelia kainą).

3. Našumo balas (jei žemė yra derlinga, ji paklausi ūkininkams, kurie sutiks mokėti už ją daugiau).

4. Ar yra galimybė daryti sklypo pertvarkymo projektą (jei sklypo paskirtį galima keisti ir dalinti į namų valdos sklypus, tuomet sklypo vertė kyla).

Nepamirškite, kad žemės ūkio sklypo pardavimas yra kontroliuojamas Nacionalinės žemės tarnybos, daugiau apie tai ką Jums reikia žinoti, galite perskaityti straipsnyje Žemės ūkio paskirties žemės pardavimas.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris