Kaip parduoti turtą, kai yra ne vienas bendraturtis?

NT PARDAVIMAS

2 min skaitymo

bendraturtis
bendraturtis

Esu Bendraturtis, Noriu Parduoti Savo Dalį. Kaip Tai Atlikti?

Kaip parduoti turtą, kai jis priklauso ne vienam asmeniui? Bendro turto pardavimas dažnai pasitaikantis atvejis. Ką reikia žinoti ir kokios dažniausiai pasitaikančios situacijos? (Apžvelgsiu atvejį, kai bendraturtis nėra jūsų sutuoktinis.)

Bendraturčiai pagal Lietuvos civilinio kodekso 4.79 straipsnį turi pirmenybės teisę pirkti parduodamas dalis, esančias bendrąja nuosavybe.

Bendraturčio sutikimas parduoti. Tarkime, kad Jūs paveldėjote dalį turto ir norite jį parduoti. Tuomet Jums reikia apie tai informuoti bendraturčius, gal jie norės tą dalį įsigyti už Jūsų siūlomą kainą. Atveju, jei jie atsisako pirkti, jie tai turi patvirtinti raštu pas notarą. Laisvos formos pasirašytas atsisakymas šioje situacijoje netinka. Turint notaro tvirtintą dokumentą, galite parduoti turtą tretiems asmenims.

Ką daryti, kai su bendraturčiais asmeninių priežasčių nebendraujate arba Jūs, jų net nepažįstate? Jūs turite kreiptis į notarų biurą, prašyti išduoti liudijimą apie bendraturčių informavimą. Notaras išsiunčia oficialų laišką bendraturčiams, su Jūsų pasiūlymu pirkti Jums priklausančią turto dalį. Pirmu etapu išsiunčiamas registruotas laiškas bendraturčiui, jei jis jį priima tuomet per mėnesį laiko jis turi vadovaudamasis laiško informacija, pareikšti norą įsigyti turto dalį arba to atsisakyti. Jei bendraturtis priėmė registruotą laišką, tačiau nesiėmė jokių veiksmu, notaras tai traktuoja kaip atsisakymą pirkti. Ir vadovaudamasis įstatymas išduoda liudijimą, kurį Jūs turėdami galite parduoti turtą tretiems asmenims.

Atveju, kai bendraturtis nepriima laiško (jis dėl tam tikrų, jam asmeninių priežasčių, tai gali daryti specialiai arba tiesiog Jis yra pakeitęs savo gyvenamą vietą ir laiško iš tiesų negauna), tuomet reikia paskelbti informaciją laikraštyje. Šiuo atveju prisideda papildomas laukimas, kol bus galima gauti liudijimą iš notarų.

Kaip Parduoti Turtą, Notaro Liudijimas.

Atsiminkite. Kad išduotas notaro liudijimas, galioja apie metus laiko (nors liudijime jokių terminų nėra nurodyta). Notarai vadovaujasi supratingumo principu, jei liudijimas išduotas pakankamai senai, jį gali laikyti negaliojančiu.

Bendraturčių pirmenybės teisės pirkti atsisakymas. Dažnai paveldint turtą, siūlau iš karto pasirūpinti naudojimosi tvarkos nustatymu ir susitarimu tarp bendraturčių dėl disponavimo turtu. Tai notaro tvirtinamas dokumentas, kuriame nurodoma kaip bendraturčiai naudosis turtu, kokia dalis ir kam priklauso. Taip pat, galima įrašyti, kad atsisakoma pirmenybės teisės pirkti bendrą turtą. Taip ateityje išvengsite nesusipratimų. Tačiau, Jūs taip pat nebūsite informuotas apie bendro turto dalies pardavimą. Tad nenustebkite sužinoję apie naujus bendrasavininkus.

Kaip parduoti turtą ir apie kitus patarimus daugiau galite skaityti paspaudę šią nuorodą.

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris