Nekilnojamojo turto pirkimas iš varžytinių.

NT PIRKIMAS

2 min skaitymo

kaip paruosti buta fotografavimui
kaip paruosti buta fotografavimui

Nekilnojamojo turto pirkimas iš varžytinių. Ką privalote žinoti?

Nekilnojamojo turto pirkimas iš varžytinių, daugelį sudomina dėl galimybės pusvelčiui įsigyti nekilnojamąjį turtą. Tačiau kyla klausimas ar visuomet nusiperkama pigiau nei rinkos kaina? Ir ar visas šis procesas toks lengvas ir paprastas?

Aukcionas – Viešas prekių ar paslaugų pardavimas pasiūliusiajam didžiausią kainą.

Iš varžytinių parduodamo turto kaina.

Objekto kaina, su kuria startuoja aukcionas dažniausiai pirkėjus suviliojantis aspektas. Viena dalis pirkėjų pasiūlo tik minimalią kainą, nesigilindami ar objektas iš tiesų yra tiek vertas. Kiti interesantai atsakingiau žiūri į visą procesą. Reikia pasidomėti, kiek realiai vertas objektas ir kokią maksimalią kainą galima už jį siūlyti? Šiam faktui nustatyti reikia atlikti esamos rinkos analizę ir paskaičiuoti papildomus kaštus, jei objektui reikės remonto ar renovacijos. Jei neturite patirties, rinkos analizei atlikti, galite pasinaudoti nekilnojamojo turto brokerio arba turto vertintojo paslaugomis.

Aukcione figūruoja trys interesų grupės: kreditorius, pirkėjas ir išvaržomo turto savininkas. O antstolis prižiūri šį procesą.

Ar laimėjus aukcioną mažiausia kaina viskas tuo ir baigiasi?

  • Jei aukciono būdu parduoto objekto kaina žymiai mažesnė nei esamos rinkos kainos, dažniausiai išvaržomo turto savininkas imsis priemonių, kad įvyktų kitas aukcionas.

Idealiausiu atveju taip, bet ne visada. Pasitaiko atvejų, kai išvaržomo turto savininkas apeliuoja, kad turtas buvo parduotas per maža kaina. Šiam procesui yra senaties terminas – vieneri metai. Jei išvaržyto turto savininkas imasi tokių veiksmų, tuomet teismo keliu, įvykęs aukcionas galiausiai gali būti anuliuojamas. Jei apeliuojama į aukciono rezultatą, visas procesas gali trukti du – tris metus, kuriame dalyvauja ir pirkėjas.

Ar galima gauti paskolą išvaržomam turtui pirkti?

Norint išplėsti pirkėjų iš varžytinių ratą, kad turtas būtų prieinamas ne tik savo lėšas turintiems asmenims, bet ir potencialiems pirkėjams su paskola. Antstolių rūmai inicijavo Lietuvos Civilinio kodekso pataisą. Nuo 2019 metų Liepos mėnesio, jau galima skolintis pirkiniui įsigyjamam varžytinėse.

Trumpai, bet išsamiai apie turto iš varžytinių pirkimą galite pažiūrėti žemiau esančiame reportaže.

Planuojate pirkti aukcione, remontuoti ir parduoti? Tuomet siūlau paskaityti straipsnį kaip paruošti butą pardavimui!

Jei turite klausimų, ieškote profesionalios pagalbos parduodant turtą, galite su manimi susisiekti telefonu +37067282717 arba užpildykite užklausos formą esančią žemiau. Daugiau apie mane. Nekilnojamo turto brokeris Karolis Liukpetris